Mis kell juuakse teed?

26 04 2015

Käisin koos emaga Draamateatris “Teed juuakse kell viis” etendust vaatamas.

Koduleht ütleb:

Vana maja, suur ja päevinäinud, päris raudtee külje all. Kui rongid mööda sõidavad, maja vappub ja kägiseb ning tuled kustuvad… Nagu ütleb üks tegelastest: sel majal on iseloomu! Nii, nagu tema perenaisel vanaproua Wilberforce’ilgi, kes elab üksikuna selles kummalises majas koos oma haige papagoiga.
Ja siis see algab, saabuvad üürnikud – meeste kvintett, kes otsib ruume, et harjutada oma pillimängu. Heauskne majaproua on vaimustuses… kuni hakkab selguma üürnike tõeline taust; muusikud osutuvad kriminaalideks, meesteks, kes valmistuvad ülikavalaks pangarööviks.
Kriminaalne komöödia või siis koomiline kriminull, kuidas kellelegi meeldib, on stiilne ja nõudlik žanr. Vanaproua Wilberforce’i osas on Ita Ever, kes tähistas 2013. aastal oma 60 aasta lavajuubelit. Talle sekundeerib tõeline meistrite ansambel: Lembit Ulfsak, Ain Lutsepp, Tõnu Kark, Martin Veinmann, Egon Nuter jt.

Justkui ei liha ega kala. Oli ja ei olnud ka. Vaadata ju võib, aga…

See maja lavakujundusena meeldis üliväga :)

Ja “Tuhk ja akvaviit” meeldis rohkem.


Actions

Information

One response

28 04 2015
Ni

Olen seda näinud ka. Draamas ongi viimasel ajal “ei liha, ega kala”. No pole ühtegi lavastust, mis tingimusteta meeldiks. “Laulud halli mere äärest” oli ehk, aga saan aru, et mõnel inimesel võib see etendus täiega tigedust tekitada.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: